Úvodem

Troška navíc na pomoc stačí aneb i malými činy jdou dělat velké skutky je originální projekt na pomoc těžce nemocným dětem, který osloví každého z nás. Organizátorem projektu je Život dětem s 13ti letou tradicí, zkušenostmi a referencemi v pomoci těm nejmenším…

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Tento projekt vyjadřuje, že opravdu stačí jen „troška“ k tomu,
abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak…

Cíl projektu

Cílem projektu je oslovit laskavé lidi, zákazníky obchodů a zákazníky nejrůznějších poskytovatelů služeb, aby v rámci svého nákupu nebo poskytnuté služby přispěli malou troškou na pomoc vážně nemocným dětem. Lidé se mohou u pokladen sami rozhodnout, zda přispějí či ne. Pokud se do projektu zapojí, jejich příspěvek je v libovolné výši od 1 Kč až… … … Pro někoho „troška“ obnáší částku ve výši jedné koruny, pro někoho jiného to může být i troška o něco vyšší, důležité však je, že se jedná o dobrovolnou a především nenásilnou pomoc.

Naším cílem je dát lidem volbu, mile je prostřednictvím prodavačů a obsluhujícího personálu poprosit o pomoc a nabídnout jim naprosto ojedinělý projekt, do kterého se mohou zapojit i s malými částkami, které ve velkém množství laskavých přispěvatelů pomohou na mnoha místech v naší republice

– přímo vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů.

Patron projektu

Patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška.

Nesmírně nás těší, že pan Troška projektu a celé myšlence, jak nemocným dětem jednoduše a po troškách pomoci, propůjčil své jméno a svou tvář. Jeho důvěra a otevřené srdce k pomoci druhým nám udělaly velkou radost. My věříme a v hloubi duše doufáme, že projekt osloví velké množství společností, které provozují kamenné, internetové obchody, ale také společnosti, nabízející lidem nejrůznější služby.

 

Strategie projektu

Obchody a nejrůznější zařízení poskytující služby se stávají tzv. prostředníky, tzn., že nám umožňují tento projekt zrealizovat a zaštítit. Na vchod do jednotlivých obchodů a zařízení umístí samolepku s názvem projektu a fotografií pana režiséra Zdeňka Trošky, který je patronem projektu. Stejnou samolepku umístí také na pokladny. Jakmile zákazník platí svůj nákup či za poskytnutou službu, pokladní (obsluhující personál) ho osloví a požádá ho, zda se připojí k projektu na pomoc vážně nemocným dětem „troška navíc na pomoc stačí“ s libovolnou částkou od 1 Kč. V některých obchodech má zákazník možnost přispět přes registrační pokladnu a následně obdrží pokladní doklad, kde je cena za jeho nákup nebo službu + uvedení částky poskytnuté na pomoc dětem. V obchodech a zařízeních, kde realizují projekt pomocí umístění kasiček, zákazník za příspěvek do kasičky obdrží tzv. „děkovnou“ samolepku.

Forma prezentace projektu v jednotlivých obchodech a zařízeních poskytujících služby

Samolepka ve tvaru kruhu pro umístění na vchod a registrační pokladny.
Stojánek ve tvaru střížky k umístění do blízkosti pokladen s obrazovými informace k projektu.
Plakáty ve formátu A4 a A3 k umístění do jednotlivých obchodů a zařízení.
Čárový kód na plastové kartičce ve formátu kreditní karty, určený pro obchody a zařízení, které realizují projekt přes registrační pokladny.
Lamino kasičky v grafice projektu pro obchody a zařízení, které projekt realizují bez čárového kódy a registrační pokladny.

Zákazníci odchází z obchodů a zařízení poskytující nejrůznější služby spokojení s nákupem a navíc s dobrým pocitem, že se mohli zapojit do pomoci vážně nemocným dětem a to je úžasné.

troska-vizualy

sdílejte na Facebooku sdílejte na Twitteru pošlete e-mailem sdílejte